Şirket Profili

KALE TEKSTİL

Bursa’nın köklü firmalarından Kale Tekstil ilk kuruluşunu Halil Kale tarafından 50 yıl önce yapmıştır. Firma ilk yıllar özellikle gömleklik alanında ismini duyurmuş ve sektörün öncü kuruluşlarından birisi haline gelmiştir. İlk yıllar, tüccarlık ile başlayan bu serüven ilk üretimini 1986 yılında temelleri atılan Bursa, Demirtaş’taki tesislerinde yapmıştır. 3 kuşaktır Kale ailesi tarafından başarıyla idare edilen Kale Tekstil yarattıkları farklı markalarla hizmet vermektedir. Kale Tekstil bugüne kadar olan zaman dilimi içerisinde ürünlerini “Kale Tekstil” markası ile pazarlamaya başlayıp “Halil Kale” ile devam ettikten sonra son olarak “Castle” markasını da yarattığı markalara eklemiştir. Halil Kale tarafından hedeflenen “Önce Kalite” ilkesi ardından gelen kuşaklar için de hedef ve vizyon belirlemede öncülük oluşturmuştur.

1990 yılından itibaren bay bayan üst giyim alanında özelleşmiş ve bu alanda geniş bir ürün yelpazesine sahip olmuştur. Halen yatırımlarını bu alanda gerçekleştirmekte olan firma, “Önce Kalite” ilkesi çerçevesinde, sürekli kendisini yenileyen, teknolojiyi yakından takip eden bir yapıyı kendisine uygun görmektedir. Bursa/Demirtaş’ta bulunan tesis 10000 m2 alan üzerine kurulmuş ve bunun 5000 m2’si kapalı alan olarak inşa edilmiştir. Bu kapalı alan içerisinde hali hazırda 20’si jakarlı kalanı armürlü olan 100 tezgahın bulunduğu üretim alanı, deposu, kalite kontrol departmanı ve idari binası bulunmaktadır.

Dünya’da bay bayan üst giyim alanında özelleşmiş ve gelişmeleri yakından takip eden sayılı ülkelerden biri olan Türkiye pazarında kendisine iyi bir yer edinen Kale Tekstil, bunu üretimini gerçekleştirdiği geniş ürün yelpazesine ve kalitesine borçludur. Bu ürün yelpazesi içinde %100 viskon , %100 floşlu,%100 pamuklu ,naylon likra ve pamuk karışımlar,ekose ve jakarlı kaliteler çalışılmaktadır. Elbette müşterilerden gelen talepler doğrultusunda, desen, kalite, ve proje geliştirme çalışmaları da başarıyla yapılmaktadır. Bu ürünler için yıllık 5-5,5 milyon metre üretim kapasitesine sahip olan Kale TEKSTİL,müşterilerinden gelen bütün talepleri karşılamak için gerekli özveriyi göstermeye hazırdır

Bugüne kadar iç piyasaya çalışarak yabancı pazarlar için kendisine gereken tecrübeye sahip olduğunu düşünen Kale Tekstil, 2005 yılı itibariyle kendisine özellikle Kuzey Amerika, Avrupa, Ortadoğu ve Arap Ülkelerini hedef belirlemiş ve çalışmalarını bu alanda yoğunlaştırmıştır. Dış pazarlar için, hali hazırda üretmekte olduğu ürünlerin yanında, müşterilerden gelen projeler ile dış piyasa taleplerini takip etmeyi ve kendi bünyesinde yapacağı yeni geliştirmelerle yeni pazarlardaki yerini sağlamlaştırmayı hedeflemektedir.

Kale Tekstil, sizlerinde projelerini değerlendirmek ve kendi ürünlerini siz müşterilerin beğenisine sunmaktan mutluk duyacaktır.

 

 
This site is © Copyright Kale Textile 2005, All rights reserved.
www.kaletekstilas.com.tr